5 erilist kohta, kus mootorrattaga Eestis ringi reisida

Eestis on palju imelisi paiku, kus mootorrattaga sõites avanevad unustamatud vaated ja põnevad seiklused. Kui otsid uusi sihtkohti, kuhu mootorrattaga ringi reisida, siis siin on viis erilist kohta, mis pakuvad sulle unustamatuid elamusi.

  1. Saaremaa teed ja Kaali meteoriidikraater

Saaremaa on Eesti suurim saar, mida ümbritseb kaunis meri. Sõida mööda Saaremaa teid ning avasta selle saare maalilisi maastikke. Üks peatuspaik, mis ei tohiks jääda külastamata, on Kaali meteoriidikraater. See meteoriidikraater on üks Eesti suurimaid ning annab tunnistust minevikus toimunud kataklüsmilisest sündmusest. Naudi merevaateid, külasta kauneid rannikulinnu nagu Kuressaare ja Orissaare ning koge Saaremaa ainulaadset võlu.

  1. Lahemaa Rahvuspark ja Altja kaluriküla

Lahemaa Rahvuspark asub Põhja-Eestis ning on koduks rikkalikule loodusele ja ajaloolistele paikadele. Sõida läbi rahvuspargi ning naudi maalilisi metsi ja rannikuvaateid. Üks huvitav peatuspaik on Altja kaluriküla, kus saad kogeda autentset kaluriküla atmosfääri. Samuti võid külastada Sagadi mõisa ning matkata läbi Viru raba. Lahemaa Rahvuspark pakub suurepärast võimalust ühendada loodus, ajalugu ja seiklus.

  1. Ahja jõeorg ja Taevaskoja

Ahja jõeorg asub Lõuna-Eestis ning pakub imelisi vaateid ja looduslikke imesid. Sõida mööda maalilisi teid, mis viivad sind Ahja jõe oruni ning Taevaskoja juurde. Taevaskoda on tuntud oma kaunite liivakivipaljandite poolest. Tee matk läbi Taevaskoja loodusliku pargi ning külasta kuulsaid Koobaste ja Neitsikoopa koopaid. Ahja jõeorg ja Taevaskoja pakuvad sulle adrenaliini ja looduse lähedusega täidetud seiklusi.

  1. Setomaa ja Peipsi järve piirkond

Setomaa on ainulaadne kultuuripiirkond, kus saad tutvuda Seto kultuuri ja traditsioonidega. Sõida läbi Setomaa ning avasta selle piirkonna võlu. Külasta Peipsi järve rannikut ning naudi vaateid Euroopa suurimale järvele. Proovi kohalikke kalatoite ning külasta traditsioonilisi seto külasid nagu Värska ja Obinitsa. Setomaa ja Peipsi järve piirkond pakuvad sulle põnevaid kultuurielamusi ja kaunist loodust.

  1. Pärnu ja Rannarootsi rannik

Pärnu on suvekuurort, kus saad nautida liivarandu ja merelist atmosfääri. Sõida läbi Pärnu ning naudi rannikuvaateid ning suvist melu. Jätka reisi Rannarootsi rannikule, kus ootavad sind maalilised vaated ja unikaalne kultuuripärand. Külasta rannikulinnu nagu Haapsalu ja Paldiski ning avasta Rannarootsi kultuuri, mis kajastab piirkonna rootsi- ja eestirootslaste ajalugu. Pärnu ja Rannarootsi rannik pakuvad sulle suve- ja mereelamusi, mis jäävad kauaks meelde.

Need on vaid mõned erilised kohad, kus mootorrattaga Eestis ringi reisida. Eesti on täis avastamisväärseid sihtkohti, kus saad nautida kaunist loodust, kogeda kohalikku kultuuri ning tunda adrenaliini seiklustest.

Võta oma mootorratas ning asu avastama Eesti ilu ja võlusid!


Märksõnad