F.B Mondial

Ettevõte tootis tolle aja kõige arenenumaid ja edukamaid Grand Prix maanteesõitjaid

FB Mondial on mootorrattatootja, mis asutati 1929. aastal Itaalias Milanos. Nad on enim tuntud oma domineerimise poolest mootorrataste maailmameistrivõistlustel aastatel 1949–1957. Ettevõte tootis tolle aja kõige arenenumaid ja edukamaid Grand Prix maanteesõitjaid, võites selle lühikese aja jooksul viis ratturi ja viis tootja maailmameistrivõistlust.

Varajane ajalugu (1929–1943)

FB Mondial sündis vendade Bosellide Luigi, Carlo, Ettore ja Ada impulss. FB tähendab “Fratelli Boselli” (inglise keeles: Boselli Brothers). Ettevõtlike vendade isa oli Giuseppe Boselli, lugupeetud piloot ja legendaarse Bologna mootorrattafirma GD kaasomanik.

Esialgu avati töökoda G.D mudelite müügiks ja hoolduseks, kuid mõne kuu jooksul selgus peagi, et turul on nõudlus odava ja robustse mootorratta järele. Oma võistlusaastate jooksul oli krahv Giuseppe Boselli kohtunud tuntud mootoriehitaja Oreste Drusianiga ja paar sõlmis kokkuleppe. Just Oreste talus Bolognas rajas FB oma esimese tootmiskoha, pühendudes mootorrataste ehitamisele.

Pärast pidevat edu nende algusaastatel otsustas FB 1943. aastal oma tootmisvõimsust laiendada ja osta kaasaegseid masinaid, et tootmist suurendada. Kahjuks ei saanud nad oma plaani ellu viia, sest 24. juulil 1943 tabas Bologna raudteejaama ja selle ümbrust liitlaste tugev pommiplahvatus, mis raputas talu. Masinad jäid ellu, kuid sõjavägi käskis neid sõjategevuses aidata, pannes tootmise sõja ajaks seisma.

Näitan kõiki 11 tulemust