Lambretta

Lambretta mootorrattad ja rollerid.Eklusiivne Itaalia kvaliteettehnika maailma ühelt vanimalt motorollerite tootjalt.

Eklusiivne Itaalia kvaliteettehnika maailma ühelt vanimalt motorollerite tootjalt.

Lambretta rollerid sündisid Milaanos 1940. aastatel ning tõusid 50.-60. aastatel Vespa kõrval ikooni staatusesse mängides olulist rolli Suurbritannias valitsenud mod-liikumises.

Tänaseks võib Lambrettat lugeda rolleri sünonüümiks ning Lambretta klubisid leida üle kogu maailma. Aja jooksul on Lambrettasid täiustatud lisadega mootorrataste maailmast ning need on mugavad, kiired ja silmapaistvad sõiduvahendid.

 

D’Ascanio, kes vihkas mootorrattaid, tegi oma sõidukis palju muudatusi. See ehitati lenksu käiguvahetusega varrasraamile ja mootor paigaldati otse tagarattale. Esikaitse “kilp” hoidis sõitja kuivana ja puhtana võrreldes avatud esiosaga mootorratastel. Läbiva jalaala disain oli suunatud naistele, kuna kleitide või seelikute kandmine muutis tavamootorratastega sõitmise väljakutseks. Esihark, nagu lennuki telik, võimaldas rataste hõlpsat vahetamist. Sisemine võrkkäigukast kõrvaldas tavapärase mootorratta keti, mis on õli ja mustuse allikas. See põhidisain võimaldas raamil kasutada mitmeid funktsioone, mis võimaldasid hiljem kiiresti uusi mudeleid arendada.

D’Ascanio läks aga Innocentiga tülli, kes pigem tahtis tembeldatud raami asemel toota oma raami valtsitud torudest, võimaldades tal taaselustada oma sõjaeelse ettevõtte mõlemad osad. D’Ascanio lahutas end Innocentist ja viis oma disaini Enrico Piaggiole, kes tootis alates 1946. aastast raamiga Vespa. Lambretta lõpliku disaini tegid lennundusinsenerid Cesare Pallavicino ja Pier Luigi Torre. Pallavicino oli II maailmasõja ajal Caproni lennukitehase tehniline direktor, enne kui töötas Lambretta disainiga. Torre oli mootorikonstruktor Italo Balbo’s Idroses; ta kujundas mootori ja organiseeris Innocenti tehase masstootmiseks.

Näitan kõiki 3 tulemust